نحوه ی خیس کردن برنج
0

شناختن برنج خوب در پخت بسیار حائز اهمیت است و علامت برنج مطلوب این است که باریک و بلند و کمی تیره باشد برای آنکه بدانید برنجی را که می خواهید بخرید عطر خوبی دارد یا نه می توانید با بازدم خود کمی برنج را مرطوب کنید و سپس برنج را بو کنید و اگر برنج بوی خوشی داشت می توانید در خرید آن اقدام کنید. راه دیگر آن که مشتی از برنج را در دستتان بگیرید و دستتان را فشار دهید و اگر برنج به بیرون نپاشید و در ضمن یک صدای مطلوبی دهد برنج خوبی است.

برای تهیه برنج ابتدا باید کاملا آن را پاک کرد که مبادا داخل آن، سنگ یا فضله موش و سوسک باشد. سپس باید کاملا با اب زیاد انرا شست. برنج را موقع شستن نباید چنگ زد. موقع شستن مقداری از نشاسته برنج خارج می شود. تا وقتی که آب زلال شود معمولا ۳ بار شسته می شود.

سپس برنج را با مقداری نمک داخل ظرف بزرگی خیس کرد تا برنج پس از خیس خوردن و زیاد کردن حجم، جای آن تنگ نباشد. هنگام خیس کردن برنج نمک یادتان نرود. برنج خیس کرده بدون نمک هنگام پخت زود شکفته می شود و برنج پس از آماده شدن نرم و خمیر می شود.

نکته۱: در صورتی که تصمیم دارید برنج را کته کنید احتیاجی نیست از پنج ساعت قبل برنج را خیس کنیم فقط کافی است از یک ساعت قبل از پخت برنج را خیس کرد. در ضمن میزان نمک هم باید کمتر باشد و در زمان پخت آب برنج را خالی کرد و چند بار برنج را شست و سپس برنج را طبخ نمود

نکته۲:اگر بیشتر اوغات  زمان کافی برای پخت برنج ندارید ونمی‌خواهید از برنج مانده در یخچال استفاده کنید، باید از صبح یا شب قبل برنج را آبکش کنید، ته دیگ برنج را  نیز آماده کرده و برنج را داخل قابلمه بریزند و قابلمه را داخل یخچال قرار دهید، تا دو روز بعد این برنج آمادگی‌اش را برای دم کردن حفظ خواهد کرد و به سرعت آماده ی پخت می‌شود.

 

آذین مطهر ایرانیان، آموزش آشپزی مطهر، انواع برنج گیلان، برنج شمال، برنج شمال مطهر، برنج علی کاظمی، برنج محلی، ، برنج هاشمی گیلان، قیمت برنج ایرانی، محصولات ارگانیک گیلان، قیمت برنج علی کاظمی، مطهر فود

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X