حفظ عطر و رنگ چای
0

آیا می دانید برای حفظ عطر و رنگ چای چگونه باید آن را نگه داری کنید؟

حفظ عطر و رنگ چای

چای اصیل ایرانی کاملا ً طبیعی و بدون هیچ گونه افزودنی می باشد و کاملاً روشن است که محصول طبیعی چای دارای عطر و طعم  ذاتی مخصوص به خود می باشد و خواص بی نظیر آن برای سلامتی بدن به دلیل همان طبیعی بودن آن است بنابراین ممکن است شما چای خوبی را خریداری کرده باشید اما به دلیل شرایط نگه داری نامناسب از کیفیت آن محصول کم شده و شما از محصول خریداری کرده خود راضی نباشید. در این مقاله قصد داریم نکات مهم در نگه داری چای را با هم مرور کنیم.

۱- چای را در مکانی خشک نگهداری کنید، بنابراین یخچال به هیچ وجه محل مناسبی برای نگه داشتن چای خشک نخواهد بود.

۲- مکان هایی که دور از نور و رطوبت هستند، مناسب ترین مکان برای نگهداری چای خشک محسوب می شوند.

۳- باتوجه به اینکه چای شمال دارای عطر طبیعی می باشد بهتر است برای حفظ عطر چای ، آن را درون ظروف فلزی تیره که کمترین نور و رطوبت را به خود جذب می کنند و به وفور در بازار موجود می باشند قرار دهید.

۴- اگر قرار است بسته چای را باز کنید و آن را داخل شیشه های روشن مخصوص نگهداری چای، قندوشکر کنار سماور بریزید، باید حداکثر به اندازه نیاز یک هفته خانواده تان باشد، زیرا قرارگرفتن چای خشک در معرض نور زیاد باعث کاهش کیفیت عطر و طعم آن می شود.

۵- بعد از هر بار استفاده، حتما در ظرف چای خشک را محکم ببندید چون گرما و هوا هم از دیگر عوامل از بین برنده عطر و طعم و حتی رنگ چای هستند.

۶- هرگز از پیمانه های خیس برای برداشتن چای خشک از ظرفش استفاده نکنید. این خیسی و رطوبت می تواند باعث ازبین رفتن طعم ،عطر و کپک زدن سطوح زیرین چای شود.

۷- چای خشک به سرعت بوی خوراکی های دیگر را جذب می کند، بنابراین از قراردادن آن در کنار خوراکی هایی با بوی تند مانند پیاز، سیر یا سرکه خودداری کنید.

۸- اگر چندین بسته چای خریداری کرده اید فقط همان بسته ای که می خواهید استفاده کنید را باز کرده و بسته های دیگر را در جایی که دارای نور کم ، خشک و بدور از رطوبت و گرما می باشد قرار دهید.

در نتیجه:

یک ظرف فلزی تیره تهیه نمایید که نور را از خود عبور ندهد و دارای سرپوشی باشد که بعد از بسته شدن هیچ گونه هوایی وارد ظرف نشود. ظرف فلزی را در جای خشک نگه داری کرده و در حد امکان در کنار سماور و یا دستگاه هایی که گرما ایجاد می کنند قرار ندهید. محل قرار دادن ظرف باید بدور از رطوبت باشد.در لحظه استفاده از ظرف  برای برداشتن چای، برای مدت زمان طولانی درب ظرف  باز نباشد زیرا همانطور که گفته شد هوا یکی از عوامل کم کردن عطر چای می باشد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X