برنج طارم
0

برنج طارم هاشمی چیست؟

برنج هاشمی ، ابتدا در گیلان به دست کشاورزی هوشمند و نابغه به نام یوسف هاشمی کاشته شد؛ در روستایی به نام “چاپارخانه” در اطراف خُمام.

آقای یوسف هاشمی ابتدا در سال ۱۳۶۴  برنجی متفاوت را در شالیزار خود کشف کرد و رفته رفته این نوع ازبرنج را تکثیر کرد و در سال ۱۳۷۰ به تولید انبوه رسانید.

اکنون در بیش از ۱۰۰ هزار هکتار از زمین های گیلان و مازندران و بخشی از گلستان این برنج کشت می شود. و به دلیل ویژگی هایی که دارد مورد استقبال مردم نیز قرار گرفته است.

 قبل از کشت این برنج باکیفیت برنج های دیگر در شالیزار های استان گیلان کشت میشد که میتوان به بینام و خزر اشاره کرد که پس از کشف برنج هاشمی این برنج ها رفته رفته کاهش یافتند.

برنج هاشمی گیلان بر چند دسته تقسیم می شود:

برنج هاشمی دو نوع کلی دارد: برنج هاشمی سرد و برنج هاشمی گرم.

نوع سرد آن ، ساقه باریک تری نسبت به نوع گرم دارد. منظور از سرد بودن برنج هاشمی ، سرد بودن در طبع و مزاج نیست که در طب سنتی گفته می شود؛ بلکه منظور آن است که نوع سرد برنج هاشمی ، یک هفته تا ده روز دیرتر از نوع گرم تر آن می رسد. به گفته خود یوسف هاشمی ، کاشف برنج هاشمی ، نوع سرد برنج هاشمی بهتر  از نوع گرم آن می باشد.

قیمت خرید برنج هاشمی ، برنج بلند دانه و خوش پختی است که که منشا آن از گیلان می باشد و در روستایی در استان گیلان توسط شخصی به نام یوسف هاشمی کشف شد، در حال حاضر به طور گسترده در شمال کشور به خصوص مازندران کشت می شود.برنج هاشمی ، یکی از برنج هایی است که بیشترین سطح زیر کشت را در استان های شمالی دارا می باشد و به دلیل شکل و ساختار و پخت مناسبی که دارا می باشد، از برنج های بسیار با کیفیت و مرغوب است و در بازار نیز دارای طرفداران زیادی می باشد.

استان هایی که برنج هاشمی را کشت میکنند:

در شمال کشور سه استان گیلان˛ مازندران و گلستان اقدام به کاشت این برنج می نمایند.

برنج هاشمی استان گیلان:

استان گیلان مبدا پیدایش برنج هاشمی است و در سال های بعد استان های دیگر هم اقدام به کشت این محصول نمودند اما همچنان میتوان گفت برنج هاشمی استان گیلان داری کیفیت مناسب تری نسبت به برنج های کشت شده در مناطق دیگر است. آستانه اشرفیه و تالش ، لنگرود ، لاهیجان و … از جمله شهرهایی هستند که برنج هاشمی باکیفیت کشت می نمایند.

برنج هاشمی استان مازندران و گلستان:

برنج های هاشمی که در شالیزار های استان های مازندران و گلستان کشت میشود نیز دارای کیفیت متوسط هستند از شهر فریدونکنار استان مازندران دارای محصول برنج مناسبی است

طارم هاشمی و طارم عطری از بهترین انواع طارم‌ها هستند و طارم هاشمی در مقایسه با طارم عطری، درشت تر است و پخت بیشتری دارد و بیشتر ری می‌کند. تنها وجه تمایز این برنج نسبت به برنج طارم عطری که نمی‌توان این را برای برنج طارم به عنوان یک کمبود محاسبه کرد، این است که نسبت به طارم عطری، کمتر عطر و بو دارد. بطور كلي شكل دانه آن بلند و قلمي است و رنگ آن سفيد متمايل به كرم است، بیشترین ری در بین برنج‌های ایرانی را برنج طارم هاشمی دارد. برنج هاشمی ، به دلیل باریک بودن ساقه ، خود مانع حضور کرم ساقه خوار درون خود می شود. همین دلیلی است که کشاورز ، سم کمتری را برای دفع آفت استفاده نماید.

به دلیل این که برنج هاشمی ، جزو برنج های اعلا به حساب می آید، قیمت بالاتری نسبت به برنج های دیگر دارد.

در بسیار از شهرهای مازندران کشت دوم طارم هاشمی هم صورت می گیرد، که کشت دوم این برنج دارای عطر و طعم بسیار خوبی می باشد و از کشت اول باکیفیت تر است و طول قد بیشتری نسبت به کشت اول دارد و بسیار مورد رضایت مصرف کنندگان قرار می گیرد.

آذین_مطهر_ایرانیان، انواع_برنج_گیلان، برنج_شمال، برنج_شمال_مطهر، برنج_علی_کاظمی، برنج_محلی، برنج_هاشمی_گیلان، قیمت_برنج_ایرانی، قیمت_برنج_علی_کاظمی، محصولات_ارگانیک_گیلان، مطهر_فود

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X